Browar Gwarek Climax

Climax, czyli piwo typu New England IPA od browaru Gwarek.

Trochę o browarze Gwarek…

Browar Gwarek jest pierwszym browarem rzemieślniczym pochodzącym z Lubina (woj. dolnośląskie). Jak podaje sam browar, nazwa nawiązuje do regionu, gdzie Gwarkowie stanowią dużą część populacji a także do „legendarnej” pijalni piwa. Założony przez małżeństwo – Kamilę oraz Michała którzy w 2016 roku zaczęli interesować się piwowarstwem domowym, które potem przekuło się w pasję i doprowadziło do otworzenia browaru 3 lata później.

Jak twierdzą „A wszystko po to, aby nasi bliżsi i dalsi Ziomkowie mogli przekonać się, że „POTRAFIMY W PIWO”….” a o tym zaraz się przekonamy ;).

O piwie Climax…

browar gwarek climax
Gwarek Climax

Warka do: 21.02.2023

Styl – Triple New England IPA
BLG – 21
Alk – 8,5% obj.
IBU – skala własna browaru 3/5, czyli sam Bóg to wie…

Słownik – *Klik*

Kolor – żółty, mętne, nieprzejrzyste.

Piana – średniej wielkości pęcherzyki, dość obfita (nalewałem dosyć agresywnie), opada w szybkim tempie, lacing 4/10.

Aromat – Ananas, marakuja, owoce tropikalne, cytrusy oraz lekko wyczuwalna truskawka.

Smak – Tropiki zdecydowanie dominują, cytrusy, niestety truskawki z aromatu już tu nie spotkałem. Goryczka niska/średnia po chwili zanikająca. Alkohol jak na 8,5% obj. nie jest mocno wyczuwalny.

Podsumowując:

Nie jest dobrze, ale nie jest też jakoś mega źle. Jestem zawiedziony, że 5 min starałem się zrobić estetyczne zdjęcie które wg. mnie jest lepsze od samego piwa. A teraz na serio.
Do ciepłego wieczoru na tarasie jak najbardziej można takie piwko wypić, lecz nie należy spodziewać się jakichś oszałamiających wrażeń smakowych. Jak na piwo za 15,99zł można by się spodziewać czegoś lepszego.

Ocena: 5/10, jeśli kosztowałoby ono 10zł to na spokojnie można by się pokusić o 6/10.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.