Pinta Modern Drinking | Recenzja

Recenzja piwa z prawdopodobnie najbardziej popularnego browaru rzemieślniczego – Pinta.

Trochę o browarze Pinta

Browar powstały w 2011 roku, którego założycielami są: Ziemowit Fałat, Grzegorz Zwierzyna i Marek Semla.
Jak podają sami założyciele, w lutym 2011 roku, podczas śniadania w Cieszynie padł pomysł na nazwę dla ich mającego dopiero powstać browaru – Pint który potem przekształcił się w Pinta i tak już zostało. Niewątpliwie przyczynił się w znacznym stopniu do piwnej rewolucji w Polsce.
Już w marcu 2011 roku warzą pierwsze komercyjne piwo w polsce American India Pale Ale – Atak chmielu, które do teraz jest do kupna w hipermarketach, sklepach specjalistycznych a ostatnio nawet w żabkach. W lutym 2014 roku jako pierwsi w Polsce warzą w Irlandii piwo z polskim chmielem wraz z O’Haras Carlow Brewing.  Swój własny browar Pinta otworzyła w 2019 roku w wieprzu, nieopodal Żywca.

W Styczniu 2021 roku Pinta zostaje uznana za najlepszy browar w Polsce, 10 najlepszy w Europie oraz jeden ze 100 najlepszych na świecie według ratebeer.com.

O piwie Pinta Modern Drinking

piwo pinta modern drinking
Pinta Modern Drinking

Warka do: 13.09.2022

Styl – West Coast India Pale Ale
BLG – 15
Alk – 6,5%
IBU – 70

Słownik *klik*

Kolor – Słomkowy, lekko zmętniony

Piana – Średniej-dużej wielkości pęcherzyki, szybko opada. Pozostawia ślady na szkle

Aromat – Cytrusy, owoce tropikalne, mandarynki, brzoskwinia. Aromat naprawdę przyjemny, jeden z lepszych z jakimi miałem doczynienia.

Smak – Owoce tropikalne, mandarynka, lekko wytrawne. Goryczka wysoka, przyjemnie zalega na gardle.

Podsumowanie

Pinta kolejny raz nie zawodzi, naprawdę bardzo dobre piwko. Mocno owocowe, a jednocześnie z mocną goryczką która długo zalega na podniebieniu. Zdecydowanie jest to inna West Coast IPA niż np. z Browaru Zamkowego Cieszyn którą bardzo lubię, i na pewno niedługo pojawi się jej recenzja.

Cena Pinta Modern Drinking w Auchan to 10,29 zł.

Ocena: 9/10

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.